Breussova masáž regeneruje medzistavcové platničky a tým rieši široké spektrum zdravotných problémov, okrem toho vedie tiež k odbúraniu hlboko uložených psychických problémov. Masáž sa robí v oblasti chrbtice rôznymi masážnymi hmatmi, s olejom z Ľubovníka bodkovaného – za studena lisovaný olivový olej s ľubovníkom – ktorým sa docieli nabobtnanie medzistavcových platničiek a uvoľnenie nervov, ktoré z chrbtice vychádzajú do celého tela.

Po jemných zákrokoch sa na chrbticu prikladá hodvábny papier a postupným prikladaním rúk na chrbticu vzniká cez “kondenzátor” koža-olej, papier-uterák, ruky-magnetizmus a tým sa oleju z ľubovníka umožní hlbšie prenikať do oblasti chrbtice.

Základom Breussovej masáže je pomocou jemného ťahu vytvoriť priestor medzi stavcami, ktorý je vyplnený medzistavcovou platničkou a potom vmasírovať ľubovníkový olej(trezalka), ktorý pôsobí na platničku asi ako voda na hubku. Platnička olej nasaje, zväčší sa na pôvodnú veľkosť a začne opäť plniť svoju funkciu – odpruženie a rotáciu chrbtice, ochrana nervov pred stlačením (ktoré sa okrem iného prejavuje ako vystreľujúca bolesť, brnenie a mravenčenie)

Uvoľňujú sa tkanivá, môžu sa pri nej bezbolestne napraviť posunuté hrudné a bedrové stavce. Je veľmi vhodná pri napravení „seknutia“ vďaka svoje šetrnosti k pacientovi. Pomocou tejto metódy sa môžu platničky optimálne regenerovať a znovu sa nabiť energiou. Naviac sa pri Breussovej metóde môžu uvoľniť blokády či duchovné napätie a tak prehĺbiť účinok.

Počas dňa je ľudská chrbtica, no predovšetkým každá platnička v neustálom napätí. Tieto platničky medzi stavcami sú niečo ako “tlmiče”, ktoré tlmia neustále nárazy. Vďaka tomuto tlaku sa stáva, že z platničky unikne tekutina. To má za následok, že sú platničky čoraz tenšie. Cez noc sa chrbtica uvoľní a natiahne sa. No a platničky môžu konečne regenerovať a doslova ako špongie nasávajú späť to čo v priebehu dňa stratili. Tento proces často nefunguje tak ako by mal. Hlavne preto, že náš organizmus nie je v rovnováhe.

Cenník

Objednajte sa

Prosím, objednávku nám zašlite s predstihom, aby sme ju stihli vybaviť.

Po získaní Vašej objednávky, sa Vám ozveme naspäť, aby sme termín potvrdili.

Ďakujeme!

Otváracie hodiny:   Pondelok – Piatok: 9:00-17:00
(Sobota – Nedeľa: zatvorené)

Prosím vyplňte všetky polia formuláru, sú povinné.