Pred 180 miliónmi rokov, kedy Alpy boli ešte morským dnom, vznikla takmer zázračná surovina, olejová bridlica. Olejové bridlice vznikali pred miliónmi okov práve na morskom dne. Pri geologickom vzniku Álp boli erupciami vytlačené bližšie k zemskému povrchu a dodnes sa nachádzajú v doline Bächental pri rakúskom jazere Achensee. Z Tirolských Álp, kde sa spracováva destilovaním z alpských bridlíc, vzniká kamenný olej. V Tirolsku je kamenný olej známy a využívaný pre svoje blahodárne účinky už sto rokov.

Olej v tmavých bridliciach vznikol z pravekých organizmov, drobných morských živočíchov a obsahujú pozostatky pradávnych zvierat a rastlín, ktoré sa usadzovali na dne mora, zvaného Thetys. Kamenný olej je nefalšovaná prírodná látka s množstvom minerálov, predovšetkým viazanej síry.

Účinky kamenného oleja

vďaka vysokému obsahu síry pôsobí protizápalovo, zmierňuje bolesti pohybového ústrojenstva, zlepšuje kĺbovú pohyblivosť, zvláčňuje suchú a citlivú pokožku , úžasne prehreje organizmus, blahodárne pôsobí na naše kĺby a koža je po jeho použití krásne hebká, vláčna, oživená. Minerály prenikajú hlboko do kože a podkožia a tíšia bolesti svalov a kĺbov, vznikajúcich na podklade
chronických zápalov a dlhodobého preťaženia. Liečivo pôsobí nielen na preťažené svaly, ale je tiež veľmi účinný aj na kĺby postihnuté artrózou, reumatizmom alebo Bechterovovou chorobou, blokády a spasmy (kŕčovité stiahnutie) svalov, preťažovaných pri práci na počítači alebo športovým tréningom, či pri pretrvávajúcich bolestiach po úrazoch pohybového aparátu. Uľaví tiež športovcom pri svalovej únave, urýchľuje proces regenerácie.

Procedúry z kamenného oleja sa používajú ako liečebné terapie v kúpeľných zariadeniach, relaxačných štúdiách, wellness centrách aj v niektorých špičkových hoteloch, predovšetkým v Rakúsku, Nemecku, Švajčiarsku a Taliansku, ktoré sú veľmi navštevované, aj vďaka týmto procedúram. Pre zvýšenie regeneračných liečebných procesov sme spojili s masážou aj teplý zábal z olejových bridlíc, pri ktorom dosiahnete maximálny liečivý účinok. Zábal sa aplikuje 25 min pred masážou, následne terapia pokračuje masážou so špecialnými masážnymi technikami na dokonalé uvoľnenie reťazených svalov, aby sa naštartoval regeneračný proces liečenia.

POZOR!
Ošetrené miesta v priebehu prvých dvoch dní po terapii nevystavujeme slnečnému žiareniu.

Cenník

Objednajte sa

Prosím, objednávku nám zašlite s predstihom, aby sme ju stihli vybaviť.

Po získaní Vašej objednávky, sa Vám ozveme naspäť, aby sme termín potvrdili.

Ďakujeme!

Otváracie hodiny:   Pondelok – Piatok: 9:00-17:00
(Sobota – Nedeľa: zatvorené)

Prosím vyplňte všetky polia formuláru, sú povinné.